ArticleName
התקנת מעלית בבתים קיימים
התקנת מעלית בבית משותף קיים – הוצאה לא קטנה
בתים משותפים רבים הוקמו בעבר ללא מעליות. במשך שנים גרו בהם דיירים אשר עלו את כל הקומות במדרגות ולא הייתה להם מעלית. בעידן שלנו בו איכות החיים והנוחות הם חלק חשוב כל כך מחיי היומיום – דיירים רבים מעוניינים להתקין מעליות בבתים משותפים קיימים. מעבר לנוחות ולאיכות החיים אשר משתפרת מאוד עם הקמתה של מעלית בבניין, גם עולה ערכו של הבניין, מדובר בעלייה של עד כ-40% מערך הנכס!

ArticleName
מעלית הידראולית
המעלית ההידראולית - נועדה להיות מצומצמת מבחינת עליות ללקוח אך עם מקסימום ביצועים ואמינות חיונית גבוהה.
התקנת המעלית ההידראולית הינה מהירה והיעילות שלה מגיעה ברמה גבוהה ביותר.
המערכת ההידראולית מופעלת על ידי משקל או לחץ של המים וזהמשתלב ביותר עם עיצובים אדריכליים מסובכים - למעלית חיים מבצעיים גבוהים ודורש תחזוקה מינימלית נוסף לכך נוחות הנסיעה והתיפעול בטוח לחלוטין.

המעלית ההידראולית ידועה בתור חסכונית בהתקנה ובעיצוב שלה !

המעלית ההידראולית מפוקחת על פי התקני הבטיחות הגבוהים ביותר היום בשוק.


הרעיון של המעלית ההידראולית הינו פשוט להפליא - תא המצורף למערכת הרמה מחובר לתיבה עם פיסת חבל.
הרעיון המודרני של מעליות משא היום הוא הרבה יותר משוכלל מאשר התיאור הנל אבל משם אכן הגיע ההשראה . כיום יש מערכות מכניות מתקדמות למעלית ההידראולית הנועדולטיפול במשקל המטען ובנוסף יש מנגנון שליטה שניתן לנוסעים לשלוט במעליתההידרולית , נוסף לכך יש את התקני הבטיחות החשובים כדי לעשות את המעליתההידרולית מושלמת.

ArticleName
מעליות קצת הסטוריה
האזכור הראשון למעליות בהיסטוריה הכתובה מופיעה בכתביו של ויטרוביוס אשר היה היה אדריכל, סופר ומהנדס רומאי.
ויטרוביוס כתב כי ארכימדס בנה את המעלית הראשונה בשנת 236 לפני הספירה. מקורות היסטוריים מתארים את המעליות הראשונות כתבניות עץ להן מחובר חבל אשר היה עשוי מצמח הקנביס והונעו על ידי בעלי חיים, בני אדם או מנגנונים שונים אשר עשו ניצול באנרגית המים.
הצורך בכלי לשינוע בני אדם לצד התפתחות יכולת האדם לבנות ביניינים גבוהים יצרה את הצורך של פיתוח מעליות ברות שימוש. המירוץ לפיתוח מעלית נפתח ברחבי העולם ובשנת 1835 הומצאה בבריטניה מעלית נוסעים אשר התבססה על רצועות, משקל נגד ואפילו צויידה במנוע קיטור שנועד להרים את המעלית בעוד הרצועות מאפשרות הורדה מבוקרת של המעלית. בזמנו זה נפתס כרעיון בר ביצוע אך הרעיון לא יצא מהנייר אל המציאות בצורה מקצועית ונזנח.
רק עשור לאחר מכן בשנת 1846 בנה ויליאם תומפסון מעלית שהופעלה בכוח הידרואלי. אין צורך לציין (או שכן) כי למעלית זאת לקח זמן רב לעלות ולרדת כיוון שנסמכה על מילוי וריקון של לחץ המים על ידי משאבות אשר נטו להתקלקל
מספר שנים לאחר מכן בשנת 1853 הציג אלישע אוטיס (Elisha Otis), ממציא אמריקני את מעצור החירום אשר נוצר כדי למנוע נפילתה של מעלית במקרה בה נקרעה רצועה וכך השיב את אמון הציבור ברעיון המעלית. בתגובה הקים אוטיס חברת מעליות ובשנת 1861 אף רשם פטנט על מעלית קיטור.
הרחק בתחום אחר הציג ויליאם ארמסטרונג את המנוף ההידראולי ולאורך העשורים הבאים החליף מנגנון זה את מעליות הקיטוו במעליות הידראולית מבוססות מים או שמן.
המעליות החשמליות הופיעו רק בשלהי המאה ה19 והראשונה שבהן הומצאה על ידי ממציא גרמני בשם ארנסט ורנר פון סימנס (Ernst Werner von Siemens) בשנת 1880 במנהיים ובשנת 1881 הותקנה המעלית החשמלית לשימוש בעיר מינכן. בתמורה לתרומתו למדע הפך השם סימנס לשם נרדף להנדסת חשמל ואנסט פון סימנס אך טבע את המילה הגרמנית המקבילה לכך "Elektrotechnik".

ArticleName
מעליות שאלות ותשובות
דברים שצריך לדעת על מעליות
מה ההבדל בין מעלית חשמלית למעלית הידוראלית?
מעלית חשמלית מחייבת חדר מכונות ומתאימה לשימוש רב במעלית ולבניין רב קומות. מעלית הידוראלית היא מעלית הפועלת על חשמל ואינה מצריכה חדר מכונות, לרוב מעלית הידרואלית יקרה יותר.
האם אני יכול להתקין מעלית בבית פרטי שאין בו מקום לפיר?
כן, כיום ניתן לבנות מעליות חיצוניות לבית. המעליות החיצוניות מעוצבות במטרה להשתלב עם עיצוב הבית וכמה שפחות לפגוע בעיצוב. על מנת לבדוק אם הדבר ניתן הזמן נציג של חברת מעליות שיבדוק את המיקום של התקנת המעלית.
אני רוצה להתקין מעלית בבית שלי, מדובר בבית פרטי בן שלוש קומות, האם אני חייב להתקין טלפון בתוך המעלית?
התקן החדש מחייב בכל מעלית בבית פרטי להתקין חייגן חירום. החייגן חייב להיות ייעודי ונקי, המתקשר ישירות אל מוקד שרות מאויש לשם חילוץ. יש להתקין את הקו בשלושה מקומות בתא המעלית, בגג המעלית ובבור המעלית. בנוסף מומלץ להתקין קו טלפון רגיל המאפשר להתקשר אל דיירי הבית במקרה שנתקעים במעלית או לקרוא לאחד מבני המשפחה שיפתח את הדלת במקרה שצריך לפתוח את הדלת לשירות החילוץ.
מהו השטח המינימום של המעלית שניתן להתקין לבנין בן 4 קומות?
אין שטח מינימאלי של גודל מעלית שמחייב החוק, ניתן לבנות מעלית קטנה המתאימה לאדם אחד בלבד, עם זאת יש לקחת בחשבון שבבניין קומות יש צורך במעלית המתאימה לפחות לארבעה נוסעים יחד.
אנו מעוניינים להתקין מעלית בבניין קיים אילו היתרים אנו צריכים?
יש צורך בהיתר על פי חוק הבנייה והתכנון.
אנו גרים בבנין בן שלוש קומות וחלק מהדיירים אינם מעוניינים להתקין מעלית, האם ניתן להתקין מעלית?
על פי החוק ניתן להתקין מעלית בבנין אם יש רוב של שני שליש מהדיירים המעוניינים או הנותנים את הסכמתם להתקנת מעלית, לא ניתן לחייב דיירים לשאת בעלויות של התקנת המעלית במידה ואינם מעוניינים. הדיירים המעוניינים במעלית בבניין יצטרכו לשאת בהוצאות לבד.
בבניין יש מעלית ישנה, אנו מעוניינים לשפץ את המעלית, אילו אישורים נדרשים לשם שיפוץ המעלית?
שיפוץ מעלית דורש עמידה בתקנים של מכון התקנים הישראלי ועוד אישורים נוספים. בכל שיפוץ חשוב לבנות תכנון מפרט על ידי מהנדס מכונות ולקבל אישור של בודק מעליות לפני השיפוץ.
אני מעוניין להתקין מעלית בבית פרטי, אילו הוצאות יש לתחזוקת המעלית?
עלויות תחזוקת המעלית כוללת הוצאות חשמל, בדיקות תקופתיות של טכנאי, הוצאות טיפולים שוטפים והוצאות של בדיקת מעלית על ידי בודק מעליות מוסמך והוצאות על שירות של חברת שירות מעליות.
כל כמה זמן יש לבצע בדיקה למעלית?
יש לבצע בדיקת תקינות מעלית כל חצי שנה על ידי בודק מוסמך.
כיצד לבחור חברה לשם התקנת מעלית בבית?
בעת בחירת חברה להתקנת מעלית חשוב לבדוק מהו הניסיון של החברה, בקשו לראות דוגמאות ולבקש המלצות. מאחר שמדובר בהוצאה גדולה חשוב שתקבלו מספר הצעות מחיר, כמו כן חשוב שתכתבו חוזה מסודר עם זמנים של התחלת עבודה וסיום העבודה.
2
רוצה לקבל ייעוץ מקצועי לפרויקט ממומחי גלופאר בחינם?
מלא פרטיך בטופס וניצור איתך קשר לתיאום פגישה
שם מלא
טלפון
דוא"ל
סוג פרויקט
בין הפרויקטים המובילים שבוצעו:
פרויקט 11

מאמרים מקצועים לעזרתך:
התקנת מעלית בבתים קיימים
התקנת מעלית בבית משותף קיים – הוצאה לא קטנה בתים משותפים רבים הוקמו בעבר ללא מעליות. במשך שנים גרו בהם דיירים אשר עלו את כל הקומות במדרגות ולא הייתה להם מעלית. בעידן שלנו בו איכות החיים והנוחות הם חלק חשוב כל כך מחיי היומיום – דיירים רבים מעוניינים להתקין מעליות בבתים משותפים קיימים. מעבר לנוחות ולאיכות החיים אשר משתפרת מאוד עם הקמתה של מעלית בבניין, גם עולה ערכו של הבניין, מדובר בעלייה של עד כ-40% מערך הנכס!

גלופאר מעליות בע"מ

טלפון 03-9601215 פקס 03-9601216

E-mail:glopeer@zahav.net.il

מנחם אבטיחי 112 משמר השבעה 50297
מען למכתבים: ת.ד 56 בית דגן 50250
רוצה לקבל ייעוץ ממומחי גלופאר בחינם?


מלא פרטיך בטופס וניצור איתך קשר לתיאום פגישה

שם מלא
טלפון


דוא"ל
פרויקט
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות